2022-03-07 09:12

Gemius hakkab analüüsima kõiki veebilehti, mida eestlased arvutis külastavad

Gemius hakkab analüüsima kõiki veebilehti, mida eestlased arvutis külastavad

Internetiuuringute ja tehnoloogiaettevõte Gemius on alates märtsist lisanud andmeid kõigi populaarsemate saitide kohta, mida Eesti internetikasutajad personaalarvuti platvormilt külastavad. Selle tulemusel on arvutitest vaadatuna võimalik hankida nüüd andmeliiklusinfot sellistelt veebisaitidelt nagu Google, Facebook, Youtube ja paljud teised.

Alates märtsist hõlmab gemiusAudience uuring Eestis andmeid populaarsemate veebisaitide, sh sotsiaalvõrgustike, meedia, reklaamijate, pankade, e-kaubanduse, avaliku sektori ja muude saitide kohta. Nagu varemgi, võimaldavad uued andmed analüüsida kasutajaharjumusi selliste sotsiaaldemograafiliste näitajate järgi nagu kasutajate sugu, vanus, elukoht, sissetulek ja muud tunnused. Andmed on saadaval päeva-, nädala- ja kuupõhiselt. Veebruar on gemiusAudience uuringus esimene täiskuu uute andmetega. Kokku on saadaval umbes 100 veebisaidi andmed ja nimekirja uuendatakse regulaarselt.

Andmed populaarsemate lehekülgede kohta arvutiplatvormilt saadakse gemiusAudience uuringupaneelilt – Eesti internetikasutajad, kes on oma brauserisse installinud plugina, mis registreerib kõikide internetilehekülgede külastused. Seni on Eestis üle tuhande panelisti ja see arv kasvab iga päevaga.

Uute gemiusAudience'i andmete kohaselt külastas veebruaris otsingusaiti Google 740 000 Eesti internetikasutajat, mis teeb sellest kõige enam külastatava saidi. Sellele järgneb Facebook 584 000 reaalse kasutajaga ning top 3 lõpetab youtube.com 527 000 külastajaga. Siinkohal tuleks mainida, et veebruaris oli Eesti uudisteportaal delfi.ee 527 000 külastajaga külastatavuselt neljas ning portaal postimees.ee 466 000 lugejaga viies.

Eesti on kolmas Balti riik, mis sellist tüüpi Gemiuse uuringuga liitub. Alates 2019. aastast on kõigi populaarsemate arvutisaitide andmed saadaval Lätis, alates 2020. aastast aga Leedus. gemiusAudience uuring viiakse läbi Poolas, Belgias, Valgevenes, Bulgaarias, Tšehhi Vabariigis, Horvaatias, Ungaris, Moldovas, Portugalis, Rumeenias, Slovakkias, Serbias, Türgis ja Ukrainas.

Gemius on rahvusvaheline internetiuuringute ja tehnoloogiaettevõte, mis pakub andmeid ning täiustatud tööriistu digitaalseks ja traditsiooniliseks turundustegevuseks, nagu veebianalüütika, veebikampaaniate haldamine ja reklaamide edastamine. Ettevõte pakub terviklikke lahendusi turundajatele, reklaamiagentuuridele, kirjastustele ja e-kaubandusele. Gemius on turul esindatud aastast 1999. Ettevõte on IAB Europe'i ja I-COM Globali liige. Ettevõtte poolt teostatavad uuringud viiakse läbi vastavalt rahvusvahelise ICC/ESOMAR koodeksi põhimõtetele.

Otsingusõna

to clipboard> Drukuj

Sisutüüp

üritus

Valdkond

Meedia

Riik

Eesti

Kas soovite lisainformatsiooni?

Kontakt

Kõik uudised, arvamus- ja ekspertartiklid ühes e-kirjas!

Liitu uudiskirjaga