2015-08-28 13:50

Windows 7 on jätkuvalt liider

Kõikidel analüüsitud turgudel kasutatakse kohalike veebilehtede külastamiseks jätkuvalt enim Windows 7 operatsioonisüsteemiga varustatud seadmeid. Gemiuse poolt koostatud graafikul on riigiti välja toodud populaarseimad operatsioonisüsteemid.

Microsoft avalikustas hiljuti oma uusima operatsioonisüsteemi Windows 10. Selle sündmuse auks otsustas Gemius  uurida , millised operatsioonisüsteemid on populaarseimad järgnevas 12-s riigis: Poolas, Tšehhis, Slovakkias, Ungaris, Eestis, Lätis, Leedus, Valgevenes, Ukrainas, Venemaal, Sloveenias ja Horvaatias. Analüüs viidi läbi 2015. aasta juulikuu kohalikel veebilehtedel tehtud lehelaadimiste arvu alusel.

Windows 7 on jätkuvalt liider

Uuringu tulemusel selgus, et Windows 7 on liider 12-st uuritud turust seitsmel. Windows Vista järeltulija on on kõige populaarsem Valgevene ja Ukraina internetikasutajate hulgas. Nimetatud riikides tuleb üle poole kõikidest kohalike veebilehtede lehelaadimistest seadmetelt, mis kasutavad Windows 7 operatsioonisüsteemi (vastavalt 55,8% ja 62,94%).

Microsofti süsteemidele pakuvad konkurentsi ka Linux ja Apple

Uuringu tulemused näitavad ka Android'i populaarsust. Nimetatud operatsioonisüsteem ei jõudnud esikolmikusse ainult Venemaal ja Ukrainas. Kõige rohkem kodumaiste veebilehtede lehelaadimisi tehti Android'i kasutavatelt seadmetelt Horvaatias (34,4%), Leedus (22.6%) ja Slovakkias (22,5%).

Teiste populaarsete operatsioonisüsteemide hulgas on Windows 8.1 (üheksas analüüsitud riigis), Windows XP (neljas analüüsitud riigis) ning iOS (Horvaatias).

gemiusTraffic uuringust

Uuringuks kasutati andmeid, mis pärinevad veebilehtede liikluse monitooringutarkvarast gemiusTraffic. Antud tarkvara kasutatakse rohkem kui kahekümnes Euroopa, Kesk-Ida ja Põhja-Ameerika riigis. Andmed kogutakse uuringus osalevatele veebilehtedele paigaldatud tracking skriptide abil.

to clipboard> Drukuj

Valdkond

Veebitehnoloogia

Kas soovite lisainformatsiooni?

Kontakt

Kõik uudised, arvamus- ja ekspertartiklid ühes e-kirjas!

Liitu uudiskirjaga