2015-09-18 11:40

Kõige populaarsemate mobiilsete seadmete edetabel

Analüüsitud riikide internetikasutajad külastavad kohalikke veebilehti kõige enam kasutades Samsungi ning Apple'i seadmeid. Populaarseimate seadmete nimekirjas figureerivad ka Sony, LG ja Nokia seadmed. Allpool leiate kokkuvõtte Euroopa populaarseimate mobiilsete seadmete kohta. 

Gemius on varasemalt uurinud, millised on populaarseimad interneti brauserid 12 Euroopa riigis. Sellel korral toome teieni aga kokkuvõtte populaarseimatest mobiilsetest seadmetest, mida inimesed internetis käimiseks kasutavad. Analüüsis kasutati juuli 2015 andmeid Poola, Tšehhi, Slovakkia, Ungari, Eesti, Läti, Leedu, Valgevene, Ukraina, Venemaa, Sloveenia ja Horvaatia kohta.

 Samsung on mitmetes riikides liidripostisioonil

Tuleb välja, et 10-s riigis 12-st on Samsung esikohal, arvestades kohalikel veebilehtede mobiilsetelt seadmetelt tehtud lehelaadimiste osakaalu. Apple on esikohal ainult Venemaal, Eestis ja Ukrainas.

Võitlus esikoha pärast

Riikides, kus enamus kohalike veebilehetede lehelaadimistest tuleb Apple'i seadmetelt, on teisel kohal tihtipeale Samsung. Ning riikides, kus liider on Samsung, peab teise kohaga leppima Apple. Suured tehnoloogiagigandid on teineteisel tihedalt kannul. Olenevalt turust, jäävad kolmandale kohale Sony, LG ja Nokia kaubamärki kandvad seadmed.

gemiusTraffic

Uuringus kasutatud andmed kogutakse kasutades veebilehtede liiklust monitoorivat tööriista gemiusTraffic. gemiusTraffic on kasutusel rohkem kui 20 Euroopa, Kesk-Ida ja Aafrika riigis. Andmed kogutakse kasutades tracking-skripte, mis on paigaldatud uuringus osalevatele veebilehtedele. 

to clipboard> Drukuj

Valdkond

Veebitehnoloogia

Kas soovite lisainformatsiooni?

Kontakt

Kõik uudised, arvamus- ja ekspertartiklid ühes e-kirjas!

Liitu uudiskirjaga