2015-07-17 12:31

Kes on tõeline turuliider - Apple või Samsung?

Vastavalt Gemiuse andmetele (jaanuar-juuni 2015), on Baltikumis populaarseimad Apple'i tahvelarvutid ja Samsung'i mobiiltelefonid.

See, et mobiilsete seadmete kasutamine on pidevas tõusus, pole mingi saladus. Inimesed kasutavad paralleelselt mitut seadet - kui kontoris on peamisteks töövahenditeks lauaarvuti ja nutitelefon, siis kodus on lisaks olemas ka tahvelarvuti ja nuti-TV.

Nii Eesti, Läti kui ka Leedu internetikasutajate favoriitide hulka kuuluvad vaieldamatult Samsung'i ja Apple'i mobiiltelefonid ning tahvelarvutid.

Eestis on on mobiilsete seadmete tabeli tipus (lehelaadimiste arvu alusel) Apple'i tooted (iPhone ja iPad). Apple iPhone näitab tõusvat trendi, millele aitas kaasa ka hiljutine uue mudeli turuletulek (iPhone 6). Samas kaotab aga iPad populaarsust - põhjuseks võib olla nii konkurentide taskusõbralikum hinnatase kui ka laiem mudelivalik.

Numbritele vastu vaielda ei saa - kokkuvõtvalt eelistatakse Baltikumis mobiiltelefonidest Samsung'i seadmeid (26,20%) Apple'i omadele (20,33%). Samas tahvelarvutite puhul pole turuliidris kahtlustki - esikohal on Apple'i (53,61%) seadmed (Samsung'i 29,48% vastu).

to clipboard> Drukuj

Valdkond

Veebitehnoloogia

Riik

Eesti

Kas soovite lisainformatsiooni?

Kontakt

Kõik uudised, arvamus- ja ekspertartiklid ühes e-kirjas!

Liitu uudiskirjaga